W stronę słońca.

Vegas.

Pierwszy raz w „Sin City”. Już widok z samolotu zrobił na mnie ogromne wrażenie. Później spacer po głównej ulicy- ogromne, urządzone z przepychem hotele, drogie samochody i markowe sklepy. Wieczorem pierwsze show w moim życiu i to w Vegas! W hotelu MGM.

Kilka minut po tym jak usiadłam na swoim miejscu, na sali zapanował mrok i przenikliwa cisza. W pewnym momencie odniosłam wrażenie, że ktoś przemknął przede mną, ale chwilę później pomyślałam, że to przecież niemożliwe, bo musiałby latać! W tym samym czasie z różnych stron na widowni zaczęły dochodziły dźwięki natury- świerszczy i zwierząt.

Nagle włączono światła a przede mną, na wyciągnięcie ręki, zwisał na linie aktor przebrany za leśne zwierzę. Zaniemówiłam!

Jak zahipnotyzowana chłonęłam najdrobniejsze szczegóły występu, każdą akrobację wykonaną z niespotykaną lekkością, każdy kolor na niezwykle barwnych kostiumach i piękną muzykę.

Cirque du Soleil wdarł się w moje serce.

Od tamtej pory widziałam trzy występy. Ostatni w Toronto, tydzień temu!

Cirque du Soleil – Słoneczny Cyrk.

Dwóch artustów, Guy Laliberte i Gilles Sainte –Croix, którzy zabawiali przechodniów na ulicach Quebec żonglerką, tańcem, zianiem ognia i graniem muzyki, spełniło swoje marzenie i 16 czerwca 1984r. założyło Cirque du Soleil.

Ich występy zachwyciły publiczność innowacyjnością- połączeniem sztuki cyrkowej i teatralnej. Po olbrzymim sukcesie  w Kanadzie, w 1987r Cirque du Soliel wyjechał w trasę po Stanach zjednoczonych. Efekt:  bilety zostały wyprzedane a krytycy zachwyceni. Podróże transatlantyckie rozpoczęły się wraz z prezentacją Le Cirque Reinverte w Londynie i Paryżu. W 1992 Cirque wystąpił w Japonii i tym samym otworzyli sobie drogę na rynek azjatycki.

W lata 90 tych Cirque du Soleil nabrał rozpędu i Cirque wyruszył w trasy po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych Europie i Azji z wieloma istniejącymi i nowymi przedstawieniami.  

W tym czasie został również podpisany nowy kontrakt, na  wieloletnie występy w hotelu Treasure Island w Las Vegas. Kolejny kontrakt z hotelem Bellagio, również w Vegas to szczególnie ambitny pokaz wodny. Dzięki temu programowi Cirque du Soliel bił wszelkie rekordy.

W 2013 roku Cirque zatrudniał ponad 4000 pracowników na całym świecie, reprezentujących ok. 50 narodowości, z czego 1500 w centrali firmy w Montrealu. Cirque przez 39 lat swojej działalności stworzył 50 różnych programów. Ich występy obejrzało prawie 15 milionów widzów na całym świecie.

Tajemnicą sukcesu Cirque du Soleil jest to, że każdy pokaz ogląda się jak film, którego ,,montaż” dzieje się na oczach widza!

Cyrk został zdefiniowany na nowo.

W miniony wekeend mialam przyjemność obejrzeć pokaz Kooza – znowu poczuć się jak dziecko i uciec od codziennyj monotonii.

W przerwach między występami akrobatów, występowała grupa klaunów. Jeden z nich wydawał się być bardzo smutny i samotny, zawsze poza grupą. Na koniec pokazu, król oddał smutnemu klaunowi swoją koronę, aby ten mógł się poczuć wyjątkowym.

Cirque obrał sobie piękną ideę, którą przekazują podczas każdego pokazu. Jest to podnoszącą na duchu wiadomość- każda osoba przychodząca na pokaz jest niezwykła!

Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy wyjątkowi!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *